KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12176410

nr 1217 6410

Paul Trouillebert

(1829-1900), Frankrike

Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 24x34 cm

Kondition: duken uppklistrad på pannå, smärre skador

Paul Désiré Trouillebert, fransk bildkonstnär född 1829, död 1900 .

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 19 november 2018
kl 18:13:22

19/11 18:08:22 1      Vinnande bud

Paul Trouillebert

Läs mer om Paul Trouillebert